۱۳۹۶/۰۱/۳۱
استاندار خراسان شمالی خبر داد:

اعتبارات عمرانی استان در سال ۹۵ صد در صد تخصیص یافت

استاندار خراسان شمالی گفت: اعتبارات عمرانی استان در سال ۹۵ صد در صد تخصیص یافته است که از افتخارات با ارزش استان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمد رضا صالحی در نشست شورای اداری شهرستان بجنورد اظهار داشت: امیدواریم با ایجاد تعامل بین دستگاهی در راستای هزینه کرد این عتبارات شاهد عملیاتی شدن هر چه سریعتر پروژه های عمرانی در سطح استان باشیم.
صالحی افزود: استان خراسان شمالی دارای رتبه ی نخست در تخصیص و جذب اعتبارات در سال 95 است و بنابراین باید از تمام ظرفیت ها و توانایی های خود جهت هزینه کرد آن در سطح استان بهره مند شویم.
وی از کسب رتبه نخست مجوز سرمایه گذاری خارجی به میزان  3 هزار و 367 میلیون دلار در استان خبرداد و گفت:30 درصد از مجوزهای سرمایه گذاری خارجی صادر شده در سطح کشور مربوط به استان خراسان شمالی است که تحقق 10 درصدی آن در سال جاری موجب رشد و رونق اقتصادی بیشتر استان خواهد شد.
وی ادامه داد: اجرایی شدن مجوزهای سرمایه گذاری صادر شده مستلزم حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سطح استان است که موجب ایجاد اشتغال و درآمد پایدار است.
صالحی کمک به معیشت مردم را از اهداف اصلی استان در سال جاری بیان کرد و افزود: ایجاد شغل پایدار موجب کمک به معیشت مردم است و تاسیس کارخانه ی تولید پنل های خورشیدی در سطح استان بر همین مبناء است.
وی تصریح کرد: ایجاد دست کم 10هزار شغل در سال جاری با هدف برابری ورودی و خروجی بازار کار استان در دستور کار متولیان و مسوولین استانی قرار دارد.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی از اخذ 32 میلیارد تومانی اعتبارات برای پرداخت بدهی های دستگاههای دولتی به شهرداری ها خبر داد و افزود: حضور مسولین و مدیران مختلف کشوری در استان موجب تحقق این امر شده است.
محمد رضا صالحی اشاره داشت: خراسان شمالی توانست 2.5 درصد از اعتبارات هزینه ای را در سال 95 دریافت نماید و این در حالی است که خراسان شمالی ۱.۱۵ درصد جمعیت کشور را تشکیل داده است.
صالحی اذعان داشت: اعتبارات تملک دارایی استان نیز 15 درصد رشد داشته است و توانستیم در سال 95 رتبه ی دوم را در این خصوص بدست بیاوریم.
وی اشاره اشت: حضور بخش خصوصی در مباحث اقتصادی نیز می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات استان را در این حوزه برطرف نماید.
وی همچنین حضور بخش خصوصی برای اجرای آزاد راه کلاله به آشخانه را از خواسته های استان برشمرد و افزود: ساخت بزرگراه بجنورد به جنگل گلستان در حال اجراست که ساخت آن موجب تسهیل عبور خودروها از شمال جنگل گلستان است.
صالحی همچنین تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزارنفری بجنورد، بیمارستان، فرودگاه، سایت امداد و نجات، اختصاص بالگرد امداد و اتمام بخشی از محور بجنورد به جنگل گلستان را از دیگر اقدامات انجام‌شده طی سال ۹۵ اعلام کرد.
وی گفت: توجه به منویات و فرمایشات رهبری در خصوص اینکه تولید داخلی باید درون زا و برون گرا باشد باید در دستور کار ما قرار گیرد.
صالحی تاکید کرد: توجه به افزایش کیفیت و توان رقابت پذیری تولیدات داخلی در بازارهای بین المللی از سوی تولیدکنندگان داخلی الزامی است.
وی ادامه داد: منابع مالی یکی از موارد مرتبط با جذب سرمایه خارجی است، اما باید دانست دستیابی به تکنولوژی های نوین نیز می تواند موجب کاهش هزینه های تولیدات داخلی شود.
وی عنوان کرد: خود کفایی در تولیداتی همچون گندم در دوران پسابرجام از مهترین مباحث اقتصاد مقاومتی است که از سوی موافقان و منتقدان برجام به آن کمتر پرداخته شده است.
صالحی افزود: بهره مندی از تکنولوژی ها و روش های نوین آبیاری و ایجاد فرهنگ صرفه جویی در سطح جامعه موجب این خودکفایی شده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر راندمان آبیاری استان در بخش کشاورزی حدود 42 درصد است و در نظر داریم این میزان را تا پایان برنامه ششم توسعه به 90 درصد ارتقاء دهیم.
صالحی تاکید کرد: تمامی متولیان و مسولین امر در این حوزه باید ورود جدی داشته باشند و رسانه ها ، احزاب، سمن ها و گروههای سیاسی برای ایجاد فرهنگ سازی و همچنین پیگیری اقدامات از سوی مسولین مربوطه حضور فعالانه ای داشته باشند.
وی عنوان کرد: ایجاد تونل سبز، درخت‌کاری ورودی و خروجی شهرها و احداث پارک بانوان ازجمله برنامه‌های استان در سال جاری است.
صالحی همچنین به برگزاری انتخابات با حضور حداکثری مردم تاکید کرد و افزود: برای برگزاری انتخاباتی باشکوه ، سالم و قانونی باید از تمام ظرفیت های موجود بهره مند شویم.
وی تصریح کرد: برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در 25 درصد از شهرهای مراکز شهرستان های استان قطعی شده است و انتخابات در شهرستان های بجنورد و شیروان تمام الکترونیک برگزار خواهد.
گفتنی است مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در شهرستان اسفراین نیز فراهم شده است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۶۹۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده