۱۳۹۶/۰۴/۲۵
معاون استاندار:

تاکنون ۱۱۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است

معاون هماهنگی۱۱۰ هزار تن گندم به ارزش ۱۳۵ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در نشست کارگروه خرید گندم استان اظهار داشت: این خرید در سامانه مربوطه ثبت و از زمان تحویل گندم به مراکز خرید با فاصله زمانی دوهفته ای 50 درصد از مطالبات کشاورزان پرداخت شده است..
دلپسند افزود: امسال روند خرید گندم و سایر محصولات دارای قیمت تضمینی استان نسبت به زمان مشابه در سال گذشته مطلوب تر است و این به دلیل سیاست ابلاغ شده در حوزه پرداخت سریع پول به کشاورزان است.
وی بیان داشت: کاهش 30 درصدی خرید گندم نسبت به سال گذشته به دلیل تاثیر کاهش 35 تا 40 درصدی نزولات آسمانی بر تولید همه ی محصولات کشاورزی به ویژه گندم دیم است.
وی مطرح کرد: تا 24 تیر ماه سال جاری خرید گندم مستقیما توسط مباشرین این حوزه انجام می گرفت اما بنابر دستورالعمل ابلاغ شده به استان، محصول گندم از امروز به صورت قیمت تضمینی و در بورس کالا عرضه می شود.
دلپسند تاکید کرد: مراکز تعاون روستایی و مراکز وابسته به ادارات کل غله با استفاده از ظرفیت تمامی انبارها و سیلوهای موجود استان گندم را جمع آوری و ذخیره کنند تا با رسیدن به ظرفیت 200 تن گندم با قیمت پایه ی 900 تومان در بورس کالا برای خرید و فروش عرضه شود.
وی با بیان این مطلب که میزان مابه التفاوت قیمت تضمینی با قیمت تابلوی بورس از سوی دولت به کشاورزان پرداخت می شود، تصریح کرد: پرداخت این مابه التفاوت ظرف مدت حداکثر دو هفته است.
دلپسند با تاکید بر اینکه نهادهای دارای نقش سرمایه گذاری و تامین سرمایه در مباحث کلی خرید و فروش محصولات به عنوان ابزارهای توسعه ای در کشور مد نظر هستند، افزود: امیدواریم عرضه کالا با مکانیزم جدید تعریف شده تجربه ی خوبی برای استان باشد تا در سال های آینده نیز شاهد ادامه این نوع فعالیت ها و تعمیم آن به سایر محصولات باشیم.
وی ادامه داد: هماهنگی های لازم برای حمل و نقل گندم با اخذ بارنامه باید با تعامل و دقت نظر بیشتری انجام شود و ادارات ما ما در این خصوص سیاست واحدی را دنبال کنند.
دلپسند اشاره داشت: تلاش های مدیریتی استان در بخش کشاورزی برای عرضه ی محصولاتی پاک، عاری از بیماری و با درصد سن زدگی پایین مطلوب است.

منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۳۱۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده