۱۳۹۶/۰۴/۲۶
معاون استاندار خبر داد:

برگزاری اجلاس استانی نماز با محوریت نماز و فضای مجازی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی از برگزاری اجلاس استانی و شهرستانی نماز با موضوع و محوریت نماز و فضای مجازی در سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در نشست شورای راهبردی اقامه نماز استان اظهار داشت: بنابر تاکیدات مقام معظم رهبری فضای مجازی دو فرصت و یک خطر را به دنبال دارد و بنابراین ما باید از فرصت های این فضا به عنوان یک وسیله  ارتباطی وسیع و سریع برای گسترش و ترویج مسائل فرهنگی به ویژه فرهنگ غنی و نورانی نماز بهره مند شویم.
دلپسند تاکید کرد: محتوای برنامه های فضای مجازی و ایجاد کانال و پایگاه های اطلاع رسانی مرتبط جهت انتشار این اطلاعات از موضوعات مورد توجه شورا و ستاد اقامه نماز استان است و به منظور تاثیر و ماندگاری بیشتر در مسیر برنامه ریزی و انجام مقدمات کار از نقطه نظرات صاحبان اندیشه و متولیان امر در عرصه فرهنگ بهره مند خواهیم شد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه شبکه های مجازی بین جوانان از محبوبیت خاصی داشته و همواره در دسترس هستند برای ترویج و گسترش فرهنگ نماز می توانند بسیار تاثیر گذار باشند.
دلپسند در ادامه به نقش موثر آموزش و پرورش در شکل گیری تربیت و باورهای دینی اشاره داشت و افزود: مدرسه با بهره مندی از عوامل مختلفی همچون محتوای دروس دینی و رفتارهای تربیتی و آموزشی معلمان نقش بسیار برجسته ای در شکل گیری شخصیت افراد دارد، بنابراین می توان مبناء اصلی سرمایه گذاری در حوزه مسائل فرهنگی جامعه را آموزش و پرورش دانست.
دلپسند همچنین از سمن ها به عنوان ظرفیتی تاثیر گذار در تقویت باورهای دینی و برنامه های فرهنگی در جامعه یاد کرد.  
وی بیان داشت: ترویج معروفات موجب به حاشیه رفتن منکرات در جامعه خواهد شد و بنابراین معروفات و نیازهای جامعه باید با محتوایی مناسب، شیوا و رسا و به دور از تکرار و روزمرگی و متناسب با جامعه هدف در تمامی نهادها، ادارات و دستگاههای اجرایی به ویژه آموزش و پرورش نشر داده شود.
دلپسند مطرح کرد: مشابه سال های گذشته در آیین نامه اجرایی بودجه سال 96 برای انجام کارهای فرهنگی هیچ گونه محدودیتی در هزینه کرد اعتبارات دستگاه های اجرایی وجود ندارد و مدیران باید با اولویت و متناسب با نیازهای جامعه در قالب برنامه هایی مدون اعبتارات مورد نیاز را از بخش هزینه ای خود تامین کنند.
وی تاکید کرد: برنامه های فرهنگی به ویژه توجه به مسئله اقامه نماز در ادارات تنها معطوف به محیط اداره نیست و بلکه خانواده های کارکنان و کارمندان نیز باید به عنوان جامعه هدف مورد قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی، ادارات و سازمان ها باید به عنوان متولیان امر نماز و امور فرهنگی حضوری مستمر و فعال در این عرصه داشته باشند.
محمود دلپسند با تاکید بر اینکه رویکرد ما باید در برخورد با مباحث و فعالیت های فرهنگی تشویقی باشد، افزود: از سوی ستاد اقامه نماز استان عملکرد دستگاههای اجرایی در بحث اقامه نماز مورد ارزیابی قرار گرفت و از دستگاه های برتر در اجلاس استانی نماز تقدیر خواهد شد.
محمود دلپسند به تردد مسافران و زائران در محورهای ارتباطی استان اشاره داشت و گفت: تاکید داریم مساجد و مراکز بین راهی جهت رفع اشکالات و نواقص باید با فوریت مورد بازبینی قرار گیرد.
گفتنی است بسیت و ششمین اجلاس سراسری نماز با موضوع نماز و فضای مجازی آذز ماه سال جاری در استان هرمزگان برگزار خواهد شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۲۹۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده