۱۳۹۶/۰۸/۲۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:

حداکثر زمان پاسخگویی به فرآیند واگذاری زمین به سرمایه گذاران ۱۰ روز است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی با بیان این که فرآیندهای واگذاری زمین به سرمایه گذاران واقعی باید تسهیل و تسریع شود، گفت: حداکثر زمان پاسخگویی به فرآیند واگذاری زمین به سرمایه گذاران ۱۰ روز است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در هشتمین نشست کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان با بیان این که برای مباحث واگذاری زمین باید در دو محور برنامه ریزی کرد، اظهار داشت: بخشی از اراضی قابل واگذاری باید متناسب با مطالعات آمایش سرزمین جانمایی شود و بدون شک  این موضوع را برای اراضی ملی بهتر می توان مدیریت کرد.
وی ادامه داد:پس از مطالعات انجام شده و اخذ استعلامات دستگاه های اجرایی می توان بر مبنای این برای طرح های  جامع تهیه شده واگذاری ها را مطابق آن انجام داد.
دلپسند با تاکید بر این که در بخش واگذاری زمین باید در گام نخست پاسخ استعلامات دستگاه های اجرایی اخذ شود، ادامه داد:با این روند می توانیم فرآیند واگذاری ها را تسریع کرده و این تسهیل فرآیندها کمک شایانی در اجرای بهتر طرح جامع سرمایه گذاری و آمایش سرزمین و در راستای توسعه استان خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: باید تمام واگذاری های زمین با نگاه جامع نگری و توسعه ای در این استان انجام شود هر چند ممکن است در این مسیر نقاط زیادی برای واگذاری ها نباشد اما تمام دستگاه های اجرایی مکلف به همکاری و تسریع این امور هستند.
دلپسند بیان کرد:برخی واگذاری های زمین به دلیل تقاضا محور بودن آن به دلایلی همچون تغییر کاربری انجام می گیرد که عمده اعتراض ها و شکایت ها از همین محور بوده لذا برای این مسئله نیز نباید بازهم فرآیند واگذاری ها به تعویق بیفتد و اعضای کارگروه تخصصی امور اقتصادی برای حل این موضوع راهکارهای لازم را پیشنهاد دهند.
وی اظهار داشت: در روند واگذاری ها با موضوع تقاضا محور بودن می توان از راه هایی مثل پنجره واحد، امور اراضی و منابع طبیعی و اخذ استعلامات و سند، کارها را سرعت بخشید.
دلپسند اخذ استعلام نهایی را منوط به نظر اداره امور اراضی و منابع طبیعی دانست و گفت:اگر امور اراضی و منابع طبیعی نتیجه استعلام خود را اعلام کردند دیگر نیازی به استعلام همزمان دیگر ادارات نیست و می توانند نتیجه این استعلام را به دستگاه های اجرایی دخیل در این موضوع اعلام کنند.
دلپسند زمان پاسخگویی به فرآیند واگذاری زمین را حداکثر ده روز اعلام کرد و افزود:باید طی این مدت پاسخ سرمایه گذار داده شود و این پاسخ ممکن است مثبت هم نباشد، اما پاسخگویی به آنان در این مدت تعیین شده با ذکر دلایل آن الزامیست. وی تاکید کرد: پاسخ این استعلام برای تمام دستگاه های اجرایی لازم الاجراست و سقف واگذاری و شروع عملیات برای انعقاد قرارداد 6 ماه است و در مرحله بعدی سرمایه گذار باید در مدت 3 سال طرح خود را اجرایی کند. وی ادامه داد: تمام واگذاری هایی که منجربه انعقاد قرارداد و ادامه فعالیت می شود، باید در نقشه جامع سرمایه گذاری گنجانده شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندارخراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود گفت:باید تمام واگذاری های قبلی مورد بازبینی قرار گیرد تا اگر فردی فعالیتی را تاکنون آغاز نکرده خلعیت شده و زمین بعنوان یک فرصت به فرد دیگری و دارای توانایی واگذار شود.
 
 
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۸۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده