۱۳۹۷/۱۰/۲۲
استاندار در نشست با شماری از اصلاح طلبان:

احزاب خراسان شمالی مطالبه گری در مردم را تقویت کنند

در نشست جمعی از اصلاح طلبان استان با استاندار خراسان شمالی، دکتر محمدعلی شجاعی گفت: احزاب استان مطالبه گری در مردم را تقویت کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، دکتر شجاعی در ابتدای این نشست به دیدگاه خود درباره نحوه برگزاری این گونه نشست ها اشاره داشت و افزود: برای بیان مشکلات نگاه استانی داشته باشید چرا که نگاه درست استانی موجب حل مشکلات شهرستان ها می شود.
وی با بیان این که توسعه متوازن مورد تاکید است، اظهار داشت: بر اساس اولویت های استان در چارچوب یک برنامه دقیق توسعه همه جانبه را رقم بزنیم.
وی ادامه داد: باید تفاوت میان تجربه، دانش و دانایی را بدانیم و تاکید ما بر عنصر سوم یعنی دانایی باشد؛ به عنوان مثال شهرستان راز و جرگلان در بحث نوغانداری رتبه پنجم کشوری را دارد اما پرداخت تسهیلات اشتغالزا در این بخش بسیار اندک است که این بی توجهی به پیشران های اقتصادی در منطقه است.
وی تصریح کرد: در سفرهای شهرستانی خود شنوای درخواست هایی هستم که مطابقتی با ظرفیت های موجود منطقه ای ندارد و این در حالی است که تاکید ما بر بهره مندی از توانمندی ها با هدف توسعه متوازن باشد.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: پیش نویس سند توسعه استان تهیه و متن آن در اختیار همگان قرار گرفت تا با مطالعه این سند و با اعلام اشکل ها برای تهیه برش شهرستانی به ما کمک کنند.
دکتر شجاعی خاطرنشان کرد: احزاب و تشکل ها، داشته های استان و اولویت ها را رصد کنند تا با هم افزایی و همپوشانی تمام اجزای حاکمیتی و نهادهای مدنی به سمت جمع بندی و اجرای سند توسعه حرکت کنیم.
دکتر شجاعی با بیان این که ساده ترین کار این است که با فرافکنی تمام نداشته ها را متوجه دیگران کنیم، تاکید کرد: اختلافات فکری باعث پختگی و پیمودن درست مسیر حرکت می شود بنابراین نشست اعضای حزب های مختلف با یکدیگر بیشتر شود.
دکتر شجاعی انتخاب افراد و مدیران لایق با تاکید بر شایسته سالاری را مهم توصیف کرد و گفت: احزاب سیاسی باید در گفتار خود به جمع بندی برسند و به سیستم اجرایی ارائه دهند و همچنین فهرست افراد با رزومه کاری قوی را بدون سهمیه بندی ارائه کنند، اما تاکبد دارم انتخاب نهایی افراد با بنده است چرا که باید پاسخگوی نظام، دولت و مردم باشم.
وی تصریح کرد: شأن اصلاح طلبی، انجام ندادن هر کار نادرست است؛ حرف درست را می شنوم و کار درست را قطعا انجام خواهم داد و افراد درست را به کار خواهم گرفت.
استاندار خراسان شمالی در ادامه سخنان خود گفت: وظیفه دارم تا انتها با شما صداقت داشته باشم و شما هم در معرفی افراد توانمند، منافع مردم، استان و کشور و نه سهم هر حزب و گروه را ببینید.
دکتر شجاعی افزود: مدیریت یعنی سمت و سوق دادن به برنامه ریزی ها و بهره مندی ها از قابلیت های استان در مسیری که خروجی آن توسعه و رفاه اجتماعی باشد. وی اشاره داشت: خراسان شمالی دارای ظرفیت های مناسبی مانند نرخ بیکاری پایین با توجه به نرخ جمعیت استان و وجود نیروی کار فعال، برخورداری از دو حوضه آبریز بدون تعارض با دیگر استان ها، بهره مندی از زمین هایی با شیب کم و مناسب برای اسکان و کشاورزی و نرخ مشارکت اقتصادی بالاست که باید با بهره مندی از آن توسعه استان رقم بخورد. وی تصریح کرد: توسعه باید از روستاها آغاز شود که برنامه ریزی درست ما مسئولان با توجه به وجود نیروی کار فعال در مناطق روستایی موجب خیزش نیروی کار در ابن مناطق می شود.
دکتر شجاعی نزاع های محلی را مانع رشد و توسعه  قلمداد کرد و خطاب به جمع حاضر گفت: ادامه نزاع های گذشته به این معناست که احزاب روشنگری لازم را نداشتند.
وی اظهار داشت: پیگیری منافع مردم منافاتی با کار سیاسی ندارد و از احزاب خواستارم تا مطالبه گری را در مردم تقویت کنند و تاکید دارم هر کسی از جایگاه تعریف شده خودش می تواند مشورت کند و به قضایا ورود کند.
وی با اشاره به ضعف زیرساخت های استان، اذعان داشت: نبود آزادراه، محور ارتباطی ریلی و هوایی برای بن بست پیشرفت استان کافی است که عدم تحقق اهداف استان در این مسیرها با نبود مطالبه گری رابطه مستقیم دارد بنابراین باید روح مطالبه گری در استان به سرعت و در حجم بالا به استان تزریق شود.
دکتر شجاعی افزود: در مورد جایگاه های مدیریتی که اکنون با سرپرست اداره می شوند، اعلام می کنم ابلاغ گزینه های مدیریتی را تا زمانی که به جمع بندی و انتخاب درست و شایسه نرسم، امضا نمی کنم. وی گفت: اصل در انتصاب مدیران و پذیرفتن مسئولیت ها، همراه بودن با دولت و تلاش برای تحقق شعارهای دولت است؛ نمی شود کسی تعهدات و شعارهای دولت را نپدیرفته باشد و در جایگاه مدیریتی قرار گیرد.
دکتر شجاعی با بیان این که اهل افراط و تفریط نیستم، تصریح کرد: اهل سنت شایستگی دارند بیشتر در کنار ما قرار گیرند و باید روند ارائه خدمات به این مناطق هم تسریع شود و در دیدار با علمای اهل سنت بر توسعه سواد آموزی در این مناطق تاکید کردم.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی انسجام و هم افزایی را موجب کاهش خطاها دانست و افرود: این با هم بودن به سود مردم است؛ با نمایندگان استان در مجلس برای پیگیری مطالبات مردم تقسیم کار کرده ایم و تلاش داریم از ظرفیت آنان به عنوان مطالبه گران استان در مجلس بیشتر از گذشته بهره مند شویم.
دکتر شجاعی با تاکید بر تقویت تشکل ها و نهادهای مدنی، مطرح کرد: خراسان شمالی برای توسعه به نهادسازی نیاز دارد که نتیجه نهایی آن باید توسعه استان باشد. وی خاطرنشان کرد: مجامع مشورتی بانوان و جوانان را تشکیل و خروجی جلسات آن ها را ارائه دهید.
وی گفت: هدف ما تامین منافع استان در تمامی حوزه ها با تاکید شایسته سالاری، پرورش مدیران کارآمد، بهره مندی از ظرفیت احزاب و مطبوعات و ... است.
دکتر شجاعی اظهار داشت: روی استان تعصب دارم و در برابر مردم، مسئول و نه مالک هستم ؛ مردم باید از با هم بودن ما منفعت ببرند.
وی ادامه داد: باور دارم اگر بنده در مباحث مختلف مطالبه گر نباشم، ظلم در حق مردم است لذا قانون را با صدای بلند می گویم و اجرا می کنم.
بر اساس این گزارش؛ بهره مندی بیشتر از ظرفیت سازمان همیاری شهرداری ها، توجه بیشتر دستگاه های اجرایی به بحث آموزش، استقرار و ثبات در ارکان مدیریت و برنامه ریزی استان، استقرار عدالت در وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم، حمایت از نقش موثر شهرستان گرمه در صنعت حمل و نقل کشور و استان، استقرار صنایع مادر در شهرستان ها، اصلاح رفتارهای فرهنگی و اجتماعی با هدف توسعه استان، گسترش و توسعه صنعت گردشگری، تشکیل شورای عالی ورزش استان، افزایش اعتبار حوزه سلامت، بهداشت و درمان شهرستان مانه و سملقان، احترام کارکنان دستگاه های اجرایی و ادارات به ارباب رجوع، نظارت بر نحوه هزینه کرد تسهیلات اشتغالزا، توجه به حل مشکلات شهرستان راز و جرگلان به ویژه تاسیس مراکز درمان در بخش های  غلامان و جرگلان، گسترش اشتغال خانگی زنان و تحقق سیاست دولت مبنی بر بهره مندی از بانوان توانمند در ۳۰ درصد پست های مدیریتی از جمله درخواست های اصلاح طلبان از استاندار بود.

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۳۸۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده