مشکل مسکن یتیمان خراسان شمالی حل خواهد شد
مدیرکل کمیته امداد کشور:
مشکل مسکن یتیمان خراسان شمالی حل خواهد شد
مدیر کل کمیته امداد کشور گفت: مشکل مسکن یتیمان و نیازمندان استان خراسان شمالی طی انعقاد تفاهم نامه سه جانبه مابین کمیته امداد، استانداری و سپاه طی ۱۸ ماه آینده حل خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، سید مرتضی بختیاری با بیان این خبر افزود: در حال حاضر رهن و اجاره بها مسکن بسیار بالاست و باید بتوانیم در این مورد کمک رسان مددجویان باشیم.
وی گفت: در تفاهم نامه سه جانبه مابین استانداری، کمیته امداد و سپاه هیچ نیازمندی در خراسان شمالی فاقد مسکن نخواهد بود و با اولویت یتیمان و سپس خانوارهای سه نفر به بالا این کار اجرایی خواهد شد.
بختیاری با تاکید بر اینکه توانمندسازی جزو ماموریت های اصلی کمیته امداد است، تصریح کرد: سالمندان و افراد صعب العلاج را تا پایان عمر حمایت خواهیم کرد و با اهدای پنل های خورشیدی می توانیم برای روستاییان و مددجویان اشتغال پایدار ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: بیش از ۴۴ درصد مردم استان روستانشین هستند و باید تلاش کنیم با حمایت از آنان مهاجرت معکوس در استان اتفاق بیفتد.
مدیرکل کمیته امداد کشور گفت: در سال گذشته کمیته امداد با اعطای ۱۴۳ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ۳۴۰۰ شغل ایجاد کرد که این ارقام امسال ۵ هزار اشتغال با ۱۷۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
بختیاری خاطر نشان کرد: یقین دارم اتحاد و انسجام موجب موفقیت و گره گشایی از مشکلات استان خواهد شد.
وی مطرح کرد: استان خراسان شمالی با ٣ هزار شهید به نسبت جمعیت دومین استان دارای بیشترین شهید می باشد که نشان دهنده علاقه دینی مردم این خطه است.
بختیاری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حمایت تأمین جهیزیه مددجویان گفت: با همکاری دولت و مجلس کمک‌های مناسبی برای وام ازدواج انجام‌شده و طی تفاهم‌نامه امروز کمک‌های جهیزیه برای مددجویان درنظر گرفته می‌شود.
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۴۱۷

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی