صنعت اسب در استان تقویت می شود
استاندار خراسان شمالی:
صنعت اسب در استان تقویت می شود
استاندار خراسان شمالی با بیان اظهار علاقه مندی مردم این استان به توسعه صنعت اسب گفت: باید ورود جدی تری به این حوزه داشت و تمام نداشته های آن را تامین کرد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی دکتر محمد علی شجاعی در دیدار رئیس فدراسیون سوارکاری کشور در بجنورد افزود:مدیر باید به دنبال ایجاد انسجام و ارائه برنامه و طرح باشد.
وی افزود : داشتن اختلاف نظر هیچ ایرادی ندارد اما اگر چارچوب ها برهم خورد سیستم از قاعده و نظام خارج می شود . شجاعی تصریح کرد: بحث ایجاد پیست سوارکاری با ارائه یک برنامه زمان بندی شده، ارائه برنامه جهاد کشاورزی جهت اصلاح نژاد و برگزاری مسابقات و جشنواره ها برنامه ریزی شود.
رئیس فدراسیون سوارکاری کشور نیز در این دیدار گفت: ۴۸۰ باشگاه سوار کاری در کشور وجود دارد که از این تعداد ۳۹۰ باشگاه دارای مجوز است.
دکتر خلیلی افزود: بیش از ۸ هزار اسب ایرانی داریم که از این تعداد ۴ هزار اسب ترکمن است و ۶۰ هزار میلیارد تومان نیز سرمایه گذاری بخش خصوصی در مجموعه های سوارکاری انجام شده است. وی تصریح کرد: خراسان شمالی در تعداد اسب ها رتبه ۲۷ کشوری را دارد که برای ما تعداد اسب ها مهم نیست.
خلیلی نداشتن انسجام و زیر ساخت ها را مهم ترین مشکلات حوزه صنعت اسب این استان عنوان کرد.
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۳۳۳

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی