۱۳۹۵/۱۲/۲۸

آخرین جلسه شورای اداری شهرستان شیروان در سال ۱۳۹۵ برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیروان جلسه شورای اداری اسفندماه95 شهرستان صبح روز پنج شنبه با حضور عباسعلی صفایی فرماندار، ساقی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی و مدیران و مسئولان شهرستانی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
صفایی فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن تبریک پیشاپیش ولادت باسعادت بانو حضرت فاطمه زهرا(س) که مقارن با ولادت حضرت امام خمینی (ره) و روز ملی شدن صنعت نفت می باشد و همچنین تبریک سال 1396 گفت: در طول یکسال گذشته علی رغم کمبود منابع و اعتبارات، دستگاه های اجرایی توانستند خدمات در خور شانی ارائه دهند و در سالی که گذشت متاسفانه حوادثی همچون قطعی برق به علت ایجاد خلل در پست فوق توزیع برق و بروز سیل در برخی از مناطق و روستاهای شهرستان به وقوع پیوست که دستگاه های اجرایی با مدیریت درست و حضور به موقع توانستند از بحران و مشکلات بیشتر جلوگیری کنند که جای تقدیر و تشکر از همه زحمت کشان دارد.
عباسعلی صفایی در ادامه ضمن اشاره به موفقیت های شهرستان در زمینه های مختلف از جمله حوزه آموزش و پرورش و علم و فرهنگ و هنر، اظهار کرد: شهرستان شیروان همواره در حوزه های علمی از جمله کنکور و زمینه های فرهنگی و هنری موفق بوده و دانش آموزان این شهرستان همیشه مایه افتخار برای شیروان و استان بوده اند و ان شاءالله این موفقیت ها ادامه دار خواهد بود که این مهم جز با تلاش مدیران، معلمان و فرهنگیان زحمت کش امکان پذیر نبوده و خبری خوش در این زمینه اینکه اخیرا با جذب اعتبار از محل تملک و سفر رهبری 60میلیارد ریال برای طرح های نیمه تمام و تعدادی از مدارس شیروان هزینه خواهد شد تا زیرساخت های آموزشی وضعیت بهتری پیدا کند.
نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اعزام کاروان های دانش آموزی راهیان نور به مناطق جنگی و عملیاتی دفاع مقدس افزود: نیروی مقاومت بسیج شهرستان نیز توانسته در این زمینه رتبه برتر استانی در اعزام کاروان های راهیان نور را کسب کند که این مهم نتیجه همکاری دستگاه های دولتی در تامین امکانات و زحمات عزیزان ما در نیروی مقاومت بسیج شهرستان می باشد.
رییس هیت اجرایی انتخابات شهرستان در ادامه با توجه به نزدیکی دو انتخابات پیش و رو گفت: با توجه به ثبت نام کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر وروستا که از 30 اسفندماه شروع می شود، کلیه دستگاه ها نیز باید آمادگی لازم را جهت پشتیبانی و کمک در تمامی مراحل این حرکت عظیم ملی داشته باشند تا بتوانیم همچون همیشه انتخابات سالم و با شرکت حداکثری مردم عزیزمان را داشته باشیم.
صفایی در بحث خدمات رسانی در زمینه های آب شرب شهری و روستایی و برق رسانی بیان داشت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته می توانیم با تکمیل طرح های نیمه تمام این بخش های شهرستان، در شاخص های توسعه حرف اول را در استان بزنیم.
رییس شورای اداری شهرستان با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی افزود: در این راستا که شعار امسال و نقشه راه برنامه های دولت بود، تنها در حد شعار نبوده، بلکه در راستای تحقق این شعار تمامی دستگاه ها در اجرای برنامه های خود صرفه جویی لازم را اعمال نمودند و در بحث حمایت از تولید داخل نیز گام های موثری برداشته شد که بیشتر واحدهایی که راکد شده بودند و شرایط تسهیلات را داشتند، فعال شدند.
صفایی در ادامه خطاب به مدیران دستگاه ها بیان نمود: با توجه به نزدیکی ایام نوروز، تمامی دستگاه های اجرایی بایستی لیست کشیک خود را اعلام نمایند که در غیر این صورت مسئول دستگاه بایستی پاسخگو باشد.
غلامحسین ساقی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در این جلسه اظهار کرد: عمر برخی از شبکه های آب شهری در این استان 30 سال می باشد و هم اکنون 40درصد از شبکه آب شهری استان نیاز به اصلاح دارد که برای تحقق آن به 870 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
ساقی با بیان اینکه 82 درصد از مشترکان در این استان کم تر از الگوی مصرف، آب استفاده می کنند، افزود: با افزایش مصرف آب و افت سطح سفره های زیرزمینی باید چاه ها عمیق تر شود که وضعیت آب شهری در شیروان با توجه به بارندگی های اخیر مطلوب است و هم اکنون میانگین سرانه مصرفی آب در این شهرستان بسیار پایین است که جا دارد از مردم فهیم شیروان بابت صرفه جویی لازم نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشیم.
همچنین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی از افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهری شیروان در شهریورماه 1397 خبر داد.
یادآور می گردد که در پایان این جلسه حکم جناب آقای محمد شعبانپور به عنوان سرپرست جدید بخشداری مرکزی از طرف استاندار خراسان شمالی قرائت گردید و ضمن تشکر و قدردانی از زحمات روسای سابق ادارات گاز، تعاون روستایی، آبفای شهری، املاک و اراضی آستان قدس و مرکز انتقال خون؛ روسای جدید این دستگاه ها نیز معارفه گردیدند.منبع : فرمانداری شیروان
تعداد بازدیدها : ۱۰۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده