۱۳۹۶/۰۱/۰۴

نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و رییس ستاد انتخابات استان با اعضای هیات های اجرایی، هیات های نظارت و هیات بازرسی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان شیروان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیروان صبح امروز دکتر ایرانی معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و رییس ستاد انتخابات استان به همراه رضایی مدیرکل امور اداری و مالی استانداری و براتی مدیرکل دفتر فناوری و اطلاعات استانداری ضمن بازدید از ستاد انتخابات شهرستان و خداقوت به اعضای ستاد، با مسئولین کمیته های انتخابات شهرستان در محل دفتر فرماندار دیدار و گفتگو نمودند و سپس در نشستی که با حضور اعضای هیات های اجرایی، هیات های نظارت و هیات بازرسی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان شیروان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید، شرکت نمودند که در این نشست عباسعلی صفایی فرماندار شهرستان، ایزانلو معاون فرماندار و رییس هیات بازرسی، نجفی کارشناس ستاد انتخابات استان و بخشداران نیز حضور داشتند.
محمدتقی ایرانی در این نشست ضمن تبریک سال نو و ابراز خوشحالی به خاطر نزول نعمات و بارش باران بهاری در این روزهای آغاز بهار 96 و تشکر از همگی اعضای ستاد انتخابات، مسئولین کمیته ها و دست اندرکاران برگزاری انتخابات شهرستان شیروان، گفت: با توجه به حساسیت بالای این دوره از انتخابات و برگزاری انتخابات شوراها همزمان با انتخابات ریاست جمهوری که انتخاباتی محلی و تاثیرگذار می باشد، عوامل برگزاری انتخابات باید تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند و امیدواریم افرادی که تخصص، تعهد تجربه و صلاحیت بیشتری در انجام امور مردم دارند در آخر انتخاب شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی افزود:  انتخابات بهانه خوبی برای وحدت ملی، هم افزایی و همگرایی می باشد و دشمنان قسم خورده این نظام همواره طمع به نفوذ و دوقطبی کردن انتخابات دارند اما ان شاءالله با تدابیر و رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) همچون همیشه شاهد یکپارچگی و انسجام وحدت ملت خواهیم بود.
رییس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: این روزها شاهد عملکرد مثبت دولت در شرایط سخت کشور هستیم و علاوه برمهار تورم، ایجاد بازار آرام و جلوگیری هرج و مرج؛ سرمایه گذاری عظیمی در حال صورت گرفتن می باشد و در سالی که گذشت اقدامات مثبت و خوبی انجام گرفت که امیدواریم امسال نیز با تدبیر مناسب و دیپلماسی و تلاشهای موثر، مردم بتوانند تاثیر عملکرد دولت را بیش از پیش احساس کنند.
ایرانی همچنین در بحث خودکفا شدن کشور در تولید گندم اظهار کرد: امروزه ما در تولید گندم خودکفا شده ایم و نیازی به واردات نداریم که این مهم با تدبیر و درایت دولتمردان بدست آمد و دولت تمام توان و تلاش خود را در جهت محقق شدن سیاست اقتصاد مقاومتی به کار گرفت و در ادامه نیز همینطور خواهد بود.
دکتر ایرانی در ادامه افزود: مشکلات، توطئه های  بین المللی علیه نظام مقدس ما، تحریم ها، نگاه منفی صهیونیسم بین الملل به انقلاب همیشه بوده و هست، مهم این است که با همدلی و یکپارچگی مشکلات را با کمک یکدیگر رفع کنیم و قدر امنیتی که امروزه در ایران وجود دارد را بدانیم چرا که در هیچ جای دنیا چنین امنیتی وجود ندارد.
ایرانی در پایان بیان کرد: دنیا چشم به انتخابات و راهپیمایی 22بهمن دوخته است که ببیند آیا مردم ایران همچنان به انقلاب خود وفادار هستند یا نه، و حضور حداکثری در انتخابات که یک امر کاملا شرعی، قانونی و حقوقی می باشد و حتی تاثیرگذار در امور بین الملل، باعث می شود تا چشم دشمنان اسلام و انقلاب خوار و ذلیل گردد و مردم ما با خلق حماسه ای دیگر، پشتوانه عظیمی برای نظام به وجود می آورند و وظیفه ما برگزاری انتخاباتی قانونمند، با امنیت و با رعایت حق الناس و مشارکت حداکثری مردم می باشد که  این مهم خواسته رهبری از ما می باشد.
عباسعلی صفایی فرماندار شهرستان در ابتدای این جلسه ضمن تبریک سال نو و خیرمقدم به دکتر ایرانی و هیات همراه، گفت: ستاد انتخابات شهرستان شیروان با تقویم برگزاری انتخابات هماهنگ است و همه چیز طبق برنامه پیش می رود و مردم شهرستان نیز با توجه به اینکه تنور انتخابات همیشه در شیروان داغ بوده مشارکت حداکثری در انتخابات دارند که امیدواریم در سال 96 با برگزاری هرچه بهتر انتخابات حماسه ای دیگر بیافرینیم.
رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان همچنین افزود: با توجه به اینکه داوطلبان تا پایان روز یکشنبه فرصت دارند نام نویسی خود را جهت اعلام کاندیداتوری در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام دهند از داوطلبان خواست که  ثبت نام خود را به ساعات آخر موکول نکنند.
براساس اعلام ایرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی و رییس ستاد انتخابات استان، در پایان چهارمین روز از نام نویسی؛ تعداد داوطلبان در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا درخراسان شمالی به 1876نفررسید که بیشتر سن ثبت نام کنندگان بین 41 تا 45 سال با 523 نفر و کمترین تعداد 13 نفر بالاتر از 75 سال می باشد.
وی افزود: 80 نفر از ثبت نام کنندگان استان را بانوان تشکیل می دهند که 46 نفر آنان در در حوزه روستایی و 34 نفر حوزه شهری هستند.
ثبت نام از داوطلبان از 8صبح تا ساعت 16 هر روز در فرمانداری ها و بخشداری ها و در روز آخر( 6 فروردین ) نیز تا ساعت 24 تا نام نویسی از آخرین داوطلب، ادامه خواهد داشت.
یادآور می گردد که انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، 29 اردیبهشت ماه 1396 برگزار می گردد.منبع : فرمانداری شیروان
تعداد بازدیدها : ۲۰۰
مطالب مرتبط با این موضوع :

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده