۱۳۹۶/۰۶/۱۱
در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفت:

بهره برداری از سامانه تبخیری نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیروان یکی از سامانه های تبخیری نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با حضور فرماندار، امام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین افتتاح شد.
فرماندار شهرستان شیروان در آیین افتتاح این پروژه با بیان این مطلب که راه اندازی این سامانه در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی است اظهار کرد: با همت و تلاش متخصصان داخلی و بهره گیری از تجارب دیگران امروز شاهد رشد خوبی در قسمت تامین انرژی در منطقه هستیم که امیدورایم این روند رو به رشد با بهره گیری از شرکت های دانش بنیان داخلی با سرعت به پیش رود.
عباسعلی صفایی افزود: در آینده ای نزدیک اولین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی با تولید 160 مگاوات برق به بهره برداری خواهد رسید و امیدواریم با بهره برداری از این واحدها شاهد توسعه در بخش های مختلف صنعتی استان و کشور باشیم.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروگاه های گازی خراسان گفت: ظرفیت اسمی هر واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان 160 مگاوات است که با بهره برداری از این پروژه هر واحد 15 مگاوات افزایش تولید دارد که این افزایش ناشی از کاهش دمای هوای ورودی به کمپرسور است. ترقی افزود با در مدار قرار گرفتن این سامانه 90 مگاوات به ظرفیت تولید نیرورگاه سیکل ترکیبی شیروان اضافه خواهد شد.منبع : فرمانداری شیروان
تعداد بازدیدها : ۹۶
مطالب مرتبط با این موضوع :

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده