۱۳۹۶/۰۶/۱۷

بهره برداری از ۲۰ طرح بهداشتی و درمانی در خراسان شمالی/ پزشک کابینه چشم بیماران نیازمند را جراحی کرد

وزیر بهداشت که روز جمعه با استقبال رسمی محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی برای هفتمین بار در دوران وزارت خود، به خراسان شمالی و شیروان سفر کرد، با حضور در شهر لوجلی محل استقرار کلینیک های سیار خیریه نورآوران سلامت، چشم شماری از بیماران نیازمند را جراحی و ۲۰ طرح بهداشتی و درمانی را هم رسما افتتاح کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، ظهر جمعه با حضور دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان دولت تدبیر و امید و مهندس صالحی استاندار خراسان شمالی و شمار دیگری از مسئولان محلی در روستای الله آباد علیای شیروان، مرکز خدمات جامع سلامت این روستا گشایش یافت. هم زمان با این مرکز، ۲۰ پایگاه و مرکز بهداشت و زیست سرا(پانسیون) پزشکان هم در دیگر نقاط استان به طور رسمی بهره برداری شد. برای ساخت این مراکز درمجموع حدود ۴۵ میلیارد ریال هزینه شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از این افتتاحیه، به شهر لوجلی مرکز بخش سرحد شهرستان شیروان رفت و ضمن بازدید از محل استقرار کلینیک های سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت، چشم چند بیمار نیازمند را هم معاینه و جراحی کرد.
دکتر هاشمی در حاشیه این حضور و در جمع مردمی که برای قدردانی از خدمات وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید گرد آمده بودند، گفت: به همت پزشکان، پرستاران و دیگر دست اندرکاران این بنیاد خیریه، طی سال های فعالیت آن بیش از ۳ هزار روز خدمت رایگان و بی چشمداشت مادی به ساکنان مناطق محروم کشور ارائه شده که برای آن ها هزینه ای هم به دولت تحمیل نشده است.
وی با قدردانی از تلاش های همه فعالان این عرصه، ابراز امیدواری کرد که به کمک مجلس، در دولت دوازدهم خدمات و امکانات بهداشتی و درمانی به مراتب بیشتری نسبت به گذشته و حتی دولت یازدهم، به اهالی قدرشناس استان خراسان شمالی ارائه شود.
در دولت تدبیر و امید هم زمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت و کاهش چشمگیر هزینه های درمان بیماران، با ساخت و بهره برداری ۳ بیمارستان جدید در خراسان شمالی، ۵۸۰ تخت به ظرفیت مراکز درمانی این استان افزوده شد.
از نیمه تیرماه امسال با استقرار کلینیک های سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت در شهر لوجلی شیروان، تاکنون بیش از ۴ هزار خدمت درمانی و جراحی چشم و افزون بر ۳ هزار خدمت دندانپزشکی به بیماران نیازمند این شهرستان ارائه و حدود ۱۵۰۰ عینک رایگان هم توزیع شده است. این کلینیک های سیار خیریه تا پایان شهریورماه جاری به فعالیت خود در این منطقه ادامه می دهند./


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۷۹۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده