تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۸:۵۸
ترویج فرهنگ کتابخوانی در بستر کتابخانه های دیجیتال و الکترونیکی
فرماندار اسفراین گفت: در بستر کتابخانه های دیجیتال و الکترونیکی ، فرهنگ کتاب و کتابخوانی گسترده‌تر شود.
 ترویج فرهنگ کتابخوانی در بستر کتابخانه های دیجیتال و الکترونیکی
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین، طاهر رستمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان توجه به مطالعه و کتاب خوانی را از راههای مهم توسعه فرهنگی جوامع امروز بشری برشمرد و گفت:متاسفانه با گسترش فضای مجازی به سمت دور شدن و فاصله گرفتن از کتاب پیش می رویم .

:white_small_square:وی استفاده از فضای مجازی در عصر کنونی را یکی از دلایل کاهش سطح مطالعه در بین مردم عنوان کرد و گفت: در فضای مجازی با حجم گسترده ای از اطلاعات محدود روبرو هستیم که ذهنمان را دچار آشفتگی می کند.

:white_small_square:رستمی خاطرنشان کرد: با ورود کرونا و تعطیلی مراکز علمی، آموزشی وکتابخانه‌ها  ضرورت توجه به ترویج فرهنگ کتابخوانی بیشتر شده و باید از ظرفیت فضای مجازی بعنوان یک فرصت برای گسترش کتابخوانی استفاده کرد.

:white_small_square:وی با ارائه پیشنهاد راهکارهای عملی در جهت ترغیب دیگران برای احیای فرهنگ کتابخوانی افزود: برای رسیدن به این هدف و بستر سازی فرهنگی یک برنامه ریزی صحیح و منطقی لازم است که با ارائه راهکارها؛ فرهنگ کتابخوانی در جامعه نهادینه شود .

:white_small_square:وی ادامه داد: یکی از این راهکارها برگزاری مسابقات فرهنگی و معرفی کتابهای جدید سال است و به طَبَع آن ترویج فرهنگ کتابخوانی ،مردمی کردن و ایجاد انگیزه در افراد جامعه است .

:white_small_square:رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسفراین با بیان این مطلب که اسفراین مهد مشاهیر و مفاخر بنام است اظهار داشت : برگزاری هرگونه همایش و یا بزرگ داشت مجازی معرفی مفاخر باعث می شود که اسفراین به سایر نقاط شناسانده شود.

:white_small_square:در این جلسه نام گذاری کتابخانه مرکزی شهرستان به نام یکی از مفاخر و یا مشاهیر اسفراین و پیگیری برای انعقاد قرارداد بین شهرداری و کتابخانه عمومی و اداره ارشاد اسلامی در جهت توسعه و تجهیز کتابخانه مرکزی اسفراین صحبت شد.

:white_small_square:در ادامه جلسه امروز فرماندار اسفراین از یکی از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی شهرستان تقدیر کرد.
 
منبع : فرمانداری اسفراین